.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ανακοινώθηκαν τα βραβεία Golden Snitches: Ελληνικές Σειρές, περάστε από εδώ να συγχαρείτε τους νικητές!!
Νέες αλλαγές στο Υπουργείο Μαγείας! Snitch πύλη
Επέστρεψαν οι Σχολές! Διαβάστε εδώ.
Μάθετε όλα τα τελευταία νέα του Ποττερόκοσμου από τον Ημερήσιο Προφήτη! blasé

Προτάσεις

Μοιραστείτε
Leonie Vernier
The Evil Queen
The Evil Queen

Αριθμός μηνυμάτων : 70127
Ημερομηνία εγγραφής : 27/06/2009

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Blood Status: Pureblood
Today's thought: I have to fest it up!

Απ: Προτάσεις

Δημοσίευση από Leonie Vernier Την / Το Πεμ Νοε 28, 2013 10:24 pm

Έχουμε κανονικούς καθηγητές, δε θα ήταν μπέρδεμα με τις αρμοδιοτητες και τα ρανκ; :/

A psychopath,

by definition,

is incapable of remorse.
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Σαβ Νοε 30, 2013 10:46 am

Παρακαλώ, ζητώ την άμεση διαγραφή του λογαριασμού μου ή έστω τον ισόβιο αποκλεισμό του. Η απόφαση είναι αμετάκλητη. Οι λόγοι είναι αρκετοί, αλλά θα τους κρατήσω για μένα, δεν θέλω να γίνει πάλι φασαρία εξαιτίας μου, πραγματικά. Θέλω όσο γίνεται πιο ήσυχα να αποχωρήσω από την ομάδα σας. Ξέρω πράγματα που μπορούν να κάψουν μέλη υψηλά στην ιεραρχία, μα ήταν φίλοι μου και δεν το θέλω, αλλά επειδή αποτελεί κατά το σκεπτικό μου πράγμα εξαιρετικά άδικο, εγώ δεν έχω θέση σε τέτοιο μέρος. Θέλω να συντομευτούν οι διαδικασίες. Ίσα ίσα κάποιοι μπορεί και να χαρείτε, για τους άλλους πάλι εύχομαι καλό ποστάρισμα και υψηλά πόστα!
Berenice
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 18372
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Γκρίφιντορ Γκρίφιντορ
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: well behaved women rarely make history

Δημοσίευση από Berenice Την / Το Σαβ Νοε 30, 2013 11:54 am

Η διαγραφή θα προκαλούσε μεγάλη αναστάτωση καθώς έχεις πολλά posts και σε κάθε post θα είχε σαν συντάκτη "Επισκέπτης".
Η επιθυμία σου θα μεταφερθεί,όσο αγενής κι αν έγινε με το "Ξέρω πράγματα που μπορούν να κάψουν μέλη υψηλά στην ιεραρχία, μα ήταν φίλοι μου και δεν το θέλω" και όσο κι αν,εγώ προσωπικά.δεν καταλαβαίνω γιατί ούτε τις αιτίες ούτε τις αφορμές.

Καλή συνέχεια σε ό,τι κάνεις.Θα επικοινωνήσουμε μαζί σου σχετικά με το αίτημά σου στο email ή στον λογαριασμό σου στο facebook.
Αν ήθελες να γίνει πιο σύντομα και πιο διακριτικά θα έπρεπε να επικοινωνήσεις με κάποιον διαχειριστή.

“You know, Evans, sooner or later you’re going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
“Believe me, I’ve made up my mind.”
(x)
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Σαβ Νοε 30, 2013 12:24 pm

jate έγραψε:Η διαγραφή θα προκαλούσε μεγάλη αναστάτωση καθώς έχεις πολλά posts και σε κάθε post θα είχε σαν συντάκτη "Επισκέπτης".
Η επιθυμία σου θα μεταφερθεί,όσο αγενής κι αν έγινε με το "Ξέρω πράγματα που μπορούν να κάψουν μέλη υψηλά στην ιεραρχία, μα ήταν φίλοι μου και δεν το θέλω" και όσο κι αν,εγώ προσωπικά.δεν καταλαβαίνω γιατί ούτε τις αιτίες ούτε τις αφορμές.

Καλή συνέχεια σε ό,τι κάνεις.Θα επικοινωνήσουμε μαζί σου σχετικά με το αίτημά σου στο email ή στον λογαριασμό σου στο facebook.
Αν ήθελες να γίνει πιο σύντομα και πιο διακριτικά θα έπρεπε να επικοινωνήσεις με κάποιον διαχειριστή.
Αγενής;;; WTF!! Η μόνη αγένεια είναι η αδικία εις βάρος μου! Και θες να σου εξηγήσω τι εννοώ;; Θα το κάνω ευθύς με π.μ. να ' σαι σίγουρη, το τελευταίο μου!
Berenice
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 18372
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2007

Magical Identity
Today's thought: well behaved women rarely make history

Δημοσίευση από Berenice Την / Το Σαβ Νοε 30, 2013 12:26 pm

Ναι,στείλε μου ό,τι θες και τους λόγους για τους οποίους δεν θες να είσαι μέλος της μαγικής μας κοινότητας πλέον,γιατί πραγματικά αδυνατώ να σε καταλάβω=/ 

“You know, Evans, sooner or later you’re going to have to make up your mind, whether you like me or hate me.”
“Believe me, I’ve made up my mind.”
(x)
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Σαβ Νοε 30, 2013 12:34 pm

Περιμένω απάντηση!Happy 
Katherine Black
Αλχημιστής
Αλχημιστής

Αριθμός μηνυμάτων : 5614
Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2013

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Today's thought: It is important to remember that we all have magic inside us...

Δημοσίευση από Katherine Black Την / Το Κυρ Δεκ 01, 2013 9:42 am

Γιατι δε βαζετε στο εικονιδιο του πμ εναν αγιπ Βασιλη κ οταν ειναι νεο ενα δωρο?

Beauxbatons:

It's Hufflepuff time :
anthian9
Member of Order Of Merlin 1st

Αριθμός μηνυμάτων : 20261
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

Magical Identity
Blood Status: Muggle born
Today's thought:

Δημοσίευση από anthian9 Την / Το Κυρ Δεκ 01, 2013 12:49 pm

Katherine Black έγραψε:Γιατι δε βαζετε στο εικονιδιο του πμ  εναν αγιπ Βασιλη κ οταν ειναι νεο ενα δωρο?
Πολύ καλή η ιδέα σου, αλλά ήδη κατασκευάστηκαν τα θεματικά εικόνιδια-μπισκότα, οπότε βάλαμε ένα μπισκοτένιο δέντρο. Λογικά όταν το φτιάχναμε: α.δεν μας πέρασε απ' το μυαλό ένα Άγιος Βασίλης και β.ήταν πιο εύκολο να βάλουμε φωτάκια που αναβοσβήνουν, παρά δωράκι :P

-

Warriors don't show their heart
until the axe reveals it.
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Δευ Δεκ 02, 2013 4:58 pm

Έχω να κάνω μια πρόταση! Γιατί να μην βάλουμε το μαγικό ανθολόγιο στη βιβλιοθήκη;; Από την στιγμή που ο κύριος σκοπός της ενότητας είναι η δημοσίευση αυτοτελών ιστοριών των μελών μας και όχι η συζήτηση, γιατί να μην μεταβεί στην βιβλιοθήκη μαζί με τις άλλες 3 ιστορίες;; Έτσι μου πάει καλύτερα, γιατί ουσιαστικά ταιριάζουν περισσότερο εκεί παρά στο τσουκάλι!
Nearly Headless Nick
Ministry's Ambassador
Ministry's Ambassador

Αριθμός μηνυμάτων : 38081
Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2009

Magical Identity
Today's thought: Σα το σουγιά καρφώνεται η μοναξιά στο ώμο μου.

Δημοσίευση από Nearly Headless Nick Την / Το Δευ Δεκ 02, 2013 5:23 pm

Όταν λες τη βιβλιοθήκη εννοείς, εννοείς εκεί που έχουμε τις εργασίες;
Σπόιλερ:
Συγχωρέστε με, είμαι από ύπνο! Razz

“Still I pictured having you for fifty, sixty more years.
I thought I might be ready then to let you go. But it's you,
and I realize now that I won't be anymore ready to lose you
then than I am right now. Which is not at all.”
FLEUR258
Κατασκευαστής/στρια ραβδιών
Κατασκευαστής/στρια ραβδιών

Αριθμός μηνυμάτων : 30308
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2008

Magical Identity
Today's thought: Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.Μόνο ευτυχισμένες στιγμές.

Δημοσίευση από FLEUR258 Την / Το Δευ Δεκ 02, 2013 5:56 pm

^Πάντως το συζητήσαμε και θεωρούμε πως το μαγικό ανθολόγιο καλά είναι εκεί που είναι.Δεν έχει κάποιον ιδιαίτερο λόγο να μετακινήθεί.hoho 

<3:
All the stars are coming out tonight
They're lighting up the sky tonight
For you...

Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Κυρ Δεκ 15, 2013 1:54 pm

Προτείνω κάτι. Η εμφάνιση και γενικά τα Χριστούγεννα στο ΧΓ είναι απίστευτα, και πραγματικά δεν θα άντεχα να μην μπορούσα να συμμετέχω. Όντας μπαναρισμένος το καλοκαίρι που πέρασε, ξέρω πόσο δύσκολο είναι για έναν κολλημένο στο χγ να αντέξει μακριά από το φόρουμ μας, πόσο μάλλον τώρα τα Χριστούγεννα, και πόσο μάλλον όταν πολλοί δεν είναι μπαναρισμένοι για κάποιο χρονικό διάστημα αλλά ισοβίως. Είναι κρίμα πραγματικά για ένα μέλος να μην μπορεί να συμμετάσχει στους χριστουγεννιάτικους θεσμούς, και γενικά να μην μπορεί να λογκάρει. Είναι πραγματικά μαρτύριο ρε σεις, γι' αυτό και προτείνω τώρα τα Χριστούγεννα, έστω μόνο ανήμερα της γιορτής, να αφήσουμε τα άτομα με μπαν να λογκάρουνε, έστω για μια μέρα, γιατί ξέρω πως είναι και δεν αντέχεται, ειδικά αν είσαι κολλημένος. Το ζητώ περίπου σαν χάρη, παρόλο που προς το παρόν δεν με αφορά. Αφ'ηστε τα μέλη με μπαν να λογκάρουν τώρα τα Χριστούγεννα, είναι κρίμα να το χάσουν. Λέμε ότι εδώ ο ήλιος της φαντασίας δεν δύει ποτέ. Μην αφήσετε λοιπόν να στερέψει η μαγεία, ειδικά τώρα, γιατί η μαγεία των Χριστουγέννων ανήκει σε όλους. Όποιο κι αν ήταν το αδίκημα, δεν πιστε'υω πως αξίζει η τιμωρία ακόμα και τα Χριστούγεννα. Βέβαια η απόφαση είναι δική σας.
Violleta Black
Εβδομοετής στην Σχολή
Εβδομοετής στην Σχολή

Αριθμός μηνυμάτων : 2572
Ημερομηνία εγγραφής : 02/06/2013

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Ραβενκλόου Ραβενκλόου
Today's thought: I am nothing special, of this I am sure. I am a common woman with common thoughts and I've led a common life. There are no monuments dedicated to me and my name will soon be forgotten, but I've loved another with all my heart and soul, and to me, this has always been enough..

Δημοσίευση από Violleta Black Την / Το Κυρ Δεκ 15, 2013 3:44 pm

Εγω έχω μια πρόταση που αφορά το Μπομπατον. Με βάση αυτό εδώ το σάιτ υπάρχει και ένας τρίτος κοιτωνας πέρα από το bellefeuille και το ombrelune. Τώρα δεν ξέρω μπορεί να μην το βάλατε για συγκεκριμένο λόγο , εγω απλά το αναφέρω.

Mon cote artistique♥ :

anthian9

Αριθμός μηνυμάτων : 20261
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2009

Magical Identity
Today's thought:

Δημοσίευση από anthian9 Την / Το Κυρ Δεκ 15, 2013 3:48 pm

Violleta Black έγραψε:Εγω έχω μια πρόταση που αφορά το Μπομπατον. Με βάση αυτό εδώ το σάιτ υπάρχει και ένας τρίτος κοιτωνας πέρα από το bellefeuille και το ombrelune. Τώρα δεν ξέρω μπορεί να μην το βάλατε για συγκεκριμένο λόγο , εγω απλά το αναφέρω.
Μετέφερα την ερώτηση στην Διευθύντρια της Σχολής, θα σου απαντήσει σύντομα η ίδια  Wink 

-

Warriors don't show their heart
until the axe reveals it.
Milady D' Hiver
Hogwarts Professor
Hogwarts Professor

Αριθμός μηνυμάτων : 39324
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013

Magical Identity
Today's thought: If someone’s lying about something small, you don’t know what else they’re lying about.

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Κυρ Δεκ 15, 2013 3:50 pm

Dragon The Grey έγραψε:Προτείνω κάτι. Η εμφάνιση και γενικά τα Χριστούγεννα στο ΧΓ είναι απίστευτα, και πραγματικά δεν θα άντεχα να μην μπορούσα να συμμετέχω. Όντας μπαναρισμένος το καλοκαίρι που πέρασε, ξέρω πόσο δύσκολο είναι για έναν κολλημένο στο χγ να αντέξει μακριά από το φόρουμ μας, πόσο μάλλον τώρα τα Χριστούγεννα, και πόσο μάλλον όταν πολλοί δεν είναι μπαναρισμένοι για κάποιο χρονικό διάστημα αλλά ισοβίως. Είναι κρίμα πραγματικά για ένα μέλος να μην μπορεί να συμμετάσχει στους χριστουγεννιάτικους θεσμούς, και γενικά να μην μπορεί να λογκάρει. Είναι πραγματικά μαρτύριο ρε σεις, γι' αυτό και προτείνω τώρα τα Χριστούγεννα, έστω μόνο ανήμερα της γιορτής, να αφήσουμε τα άτομα με μπαν να λογκάρουνε, έστω για μια μέρα, γιατί ξέρω πως είναι και δεν αντέχεται, ειδικά αν είσαι κολλημένος. Το ζητώ περίπου σαν χάρη, παρόλο που προς το παρόν δεν με αφορά. Αφ'ηστε τα μέλη με μπαν να λογκάρουν τώρα τα Χριστούγεννα, είναι κρίμα να το χάσουν. Λέμε ότι εδώ ο ήλιος της φαντασίας δεν δύει ποτέ. Μην αφήσετε λοιπόν να στερέψει η μαγεία, ειδικά τώρα, γιατί η μαγεία των Χριστουγέννων ανήκει σε όλους. Όποιο κι αν ήταν το αδίκημα, δεν πιστε'υω πως αξίζει η τιμωρία ακόμα και τα Χριστούγεννα. Βέβαια η απόφαση είναι δική σας.

Η πρόταση σου είχε μια δόση χριστουγεννιάτικου πνεύματος μα συζητήθηκε και αποφασίστηκε ότι δεν υπάρχει νόημα να υλοποιηθεί. Κι αυτό εφόσον όσοι είναι τώρα μπαναρισμένοι δεν πρόκειται να κανουν log in για να γιορτάσουν τα Χριστούγεννα στο φόρουμ. Εξάλλου οι περισσότεροι είναι διπλοί λογαριασμοί και οι υπόλοιποι δεν θα ξαναμπούν ποτέ...

.

.
.:
......................

Immortality Dumbledore
Τάγμα του Φοίνικα
Τάγμα του Φοίνικα

Αριθμός μηνυμάτων : 22636
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2012

Magical Identity
Today's thought: Oh, I'm very good. But sometimes I'm bad. But only as bad as I wanna be. Freedom is power. To live a life untamed and unafraid is a gift.

Δημοσίευση από Immortality Dumbledore Την / Το Κυρ Δεκ 15, 2013 3:56 pm

Violleta Black έγραψε:Εγω έχω μια πρόταση που αφορά το Μπομπατον. Με βάση αυτό εδώ το σάιτ υπάρχει και ένας τρίτος κοιτωνας πέρα από το bellefeuille και το ombrelune. Τώρα δεν ξέρω μπορεί να μην το βάλατε για συγκεκριμένο λόγο , εγω απλά το αναφέρω.

Ναι ναι, γνωριζω για τον αλλο κοιτωνα που λες, ομως  παραπανω απο 2 κοιτωνες παει πολυ.  Razz Σε συγκριση με τα μελη της σχολης παντα. Ετσι θεωρησαμε πως θα ηταν υπερβολικο. Επιπλεον η θεματολογια του εμπεριεχεται ηδη σε αυτη της ακαδημιας, οποτε δε θα προσφερε κατι καινουριο. Παντως σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.  hoho

_

*:

___

Yes, i'm a Shadowhunter.
Demons beware.

____

_____

Cassiopeia Black
Μαγικός Προσωπογράφος
Μαγικός Προσωπογράφος

Αριθμός μηνυμάτων : 23141
Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

Magical Identity
Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

Δημοσίευση από Cassiopeia Black Την / Το Σαβ Δεκ 21, 2013 10:28 pm

Το είχαμε σκεφτεί με τον Πάνο (Dawlish) καιρό τώρα αλλα συνεχώς ξεχνάω να το ποστάρω.  Razz 
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό..Το πιθανότερο είναι να μην είναι αλλά anyway.  :P 
Θα ήταν πολύ ωραίο και χρήσιμο αν υπήρχε εφαρμογή του hw για το κινητό.

^^:

Milady D' Hiver
Hogwarts Professor
Hogwarts Professor

Magical Identity
Today's thought: If someone’s lying about something small, you don’t know what else they’re lying about.

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Σαβ Δεκ 21, 2013 10:29 pm

οπως του tumblr και καλα;

.

.
.:
......................

Cassiopeia Black
Μαγικός Προσωπογράφος
Μαγικός Προσωπογράφος

Αριθμός μηνυμάτων : 23141
Ημερομηνία εγγραφής : 29/09/2010

Magical Identity
Today's thought: Does this darkness have a name? Is it your name?

Δημοσίευση από Cassiopeia Black Την / Το Σαβ Δεκ 21, 2013 11:18 pm

Δεν έχω κατεβάσει του tumblr δεν ξέρω.  Razz Αλλά άν μπεις από το κινητό είναι πολύ άβολο.
Όπως το fb ας πούμε που κατεβάζουμε την εφαρμογή και είναι περίπου όπως στον υπολογιστή.  Razz 
Αυτό εννοώ. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο γίνεται να κανεις κάτι τέτοιο σε φόρουμ.

^^:

Phineas Nigellus Black
Member of Order Of Merlin 2nd

Αριθμός μηνυμάτων : 63905
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

Magical Identity
Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Την / Το Σαβ Δεκ 21, 2013 11:21 pm

Γίνεται να γίνει απλά η ΟΔΣ δεν έχει αυτή την τεχνογνωσία αυτή τη στιγμή για να φτιάξει κάτι τέτοιο.

Carl
Milady D' Hiver
Hogwarts Professor
Hogwarts Professor

Magical Identity

Δημοσίευση από Milady D' Hiver Την / Το Σαβ Δεκ 21, 2013 11:24 pm

Μπορεις παντα να πατας το λινκ που σου το εμφανιζει οπως στο πισι...

.

.
.:
......................

Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Τρι Δεκ 24, 2013 3:27 pm

Λοιπόν, έχω μια ιδέα που νομίζω πως δεν πρέπει να αμεληθεί. Είναι ένας θεσμός που τον ονομάζω: 5 λεπτά μαρτύριο. Όποια μέλη θέλουν, θα στέλνουν ένα πεντάλεπτο κωμικό βιντεάκι, ανάλογα με το θέμα του μήνα ή του δίμηνου αντίστοιχα. Π.χ. τον ένα μήνα το θέμα μπορεί να είναι {τάδε}, και τα μέλη να στέλνουν τα βιντεάκια τους σε αυτό το θέμα. Θα υπάρχει νικητής ή βαθμός στον θεσμό, όπως οι εργασίες, και όχι απαραίτητα αμοιβή. Τι λ'ετε;;
Phineas Nigellus Black

Αριθμός μηνυμάτων : 63905
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

Magical Identity
Today's thought: I am not good, I am not nice, I am just right.

Δημοσίευση από Phineas Nigellus Black Την / Το Τρι Δεκ 24, 2013 4:09 pm

Δεν έστειλε κανένας ένα βιντεάκι για χρόνια πολλά και καλά χριστούγεννα που διάρκειας δεν θα ήταν ούτε 10 δευτερόλεπτα και θα κάνουν 5 λεπτά χιουμοριστικά βιντεάκια; Razz

Λίγο δύσκολο μου φαίνεται.

Όπως και να'χει θα συζητηθεί...

Carl
Gellert

Αριθμός μηνυμάτων : 19302
Ημερομηνία εγγραφής : 19/09/2009

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Today's thought: "Per Aspera Ad Astra" Through hardships to the stars...

Δημοσίευση από Gellert Την / Το Τετ Δεκ 25, 2013 12:58 pm

Θελω να προτεινω κάτι. Το τοπικ ΣΑΤΑΝΑ,ΠΌΣΑ ΛΙΓΑ ΞΕΡΟΥΝΕ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ!!! ισως ειναι καλυτερο να μετονομαστεί . Ο λόγος ειναι ο εξης: Με τέτοιον τιτλο τοπικ στο φορουμ, θα εμφανιζεται συχνα στις μηχανες αναζητησης και ισως τραβηξει μερικους πολέμιους του ΧΠ ή καποιους γονείς μελών και μή.  Με τέτοιο τιτλο νομιζω ρισκαρουμε report.

The North Remembers:
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης Την / Το Τετ Δεκ 25, 2013 1:07 pm

Ένα γενει, δεν δύναμαι να μην συμφωνήσω. Καλύτερα όντως να μετονομαστεί.

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Νοε 18, 2017 4:35 am