.::HarryWorld::.

Εδώ ο Ήλιος της Φαντασίας δεν δύει ποτέ...

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ανακοινώθηκαν τα βραβεία Golden Snitches: Ελληνικές Σειρές, περάστε από εδώ να συγχαρείτε τους νικητές!!
Νέες αλλαγές στο Υπουργείο Μαγείας! Snitch πύλη
Επέστρεψαν οι Σχολές! Διαβάστε εδώ.
Μάθετε όλα τα τελευταία νέα του Ποττερόκοσμου από τον Ημερήσιο Προφήτη! blasé

Παράπονα

Μοιραστείτε
Severus John Snape
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Αριθμός μηνυμάτων : 6156
Ημερομηνία εγγραφής : 10/06/2013

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Χάφλπαφ Χάφλπαφ
Blood Status: Half-Blood
Today's thought: The question is... Stay or leave... because at the end nobody cares...

Απ: Παράπονα

Δημοσίευση από Severus John Snape Την / Το Τρι Νοε 07, 2017 11:01 pm

Μα δεν σπαμάρουμε... περιμένω την εξήγηση που μου υποσχέθηκε η διαχειρίστρια...

Claire Delacour
Administrator
Head of D.I.M.C.
AdministratorHead of D.I.M.C.

Αριθμός μηνυμάτων : 10206
Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2015

Magical Identity
Blood Status: Pureblood
Today's thought: give more, expect less

Δημοσίευση από Claire Delacour Την / Το Τρι Νοε 07, 2017 11:13 pm

Severus John Snape έγραψε:Μα δεν έχω κανένα παράπονο... Αλλά σας το γράφω και εδώ...
Μου άρεσε ιδιαίτερα το Halloween Event 2017 το οποίο θα "ερχόταν" αργότερα όπως μας είπε το TEAM
Αλλά ίσως το ΤΕΑΜ έχει κάτι παραπάνω να μας πει, εκτός του γνωστού, «Δεν έχουμε μέλη»

Αν δεν είχες δεν θα το συζητούσαμε, αλλά προφανώς έχεις! 
Ναι το τιμ έχει να πει κάτι περισσότερο.. Έχουμε μέλη, μέλη σαν εσένα που για παράπονα είναι πρώτοι και δεν έχουν κάνει ποστ οπουδήποτε αλλού τελευταία.. Μέλη που λένε πόσο θέλουν να δουλέψουν, αλλά όποτε γίνονται αιτήσεις δεν συμμετέχουν.. Μέλη που μιλάνε για το πόσο θέλουν να δουν μια αλλαγή, αλλά τη θέλουν από άλλους.. Ένα φόρουμ για να κάνει παρτάκια κλπ, θέλει κάτι παραπάνω από 4-6 άτομα που θα προσπαθούν να γράφουν σε κάθε τόπικ που θα ανοίξουν, μόνοι τους.. Αφού τα "μέλη" δεν θα ποστάρουν.. 

Severus John Snape έγραψε:Όσο για αυτό "τα παιδιά" δεν έχουν  κάνει τουλάχιστον 5 ΕΒΕΝΤ των τελευταίων ετών οπότε....όχι «τα παιδιά» δεν κάνουν ότι καλύτερο μπορούν... κάνουν, αν κάνουν, τα απολύτως απαραίτητα

Άμα κοιτάξεις τα Ποστ, των τελευταίων ετών, θα δεις πως οποιαδήποτε πρόταση έκανε ο οποιοσδήποτε για οτιδήποτε στο φόρουμ απλά του λέγαν δεν έχουμε μέλη. Κάποια στιγμή, άτομα με θέσεις ευθύνες απλά εξαφανίστηκαν (εδώ δεν μιλάω για την Μαρίνα) άφησαν κενές τις θέσεις τους, τις ανέλαβαν άλλοι και στο τέλος επιβραβεύτηκαν για αυτό. Αλλά αυτό είναι κάτι άλλο.... ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ είναι το μότο τους! Οπότε δεν έχει νόημα η συζήτηση

Το βρίσκω πολύ χαριτωμένο το ότι θεωρείς οποιονδήποτε τον εαυτό σου.. Πριν απο 1-2 βδομάδες υπήρξε μια πραγματικά ενδιαφέρουσα πρόταση στις προτάσεις, όπου το παιδί που την έκανε είπε "ξέρω από κώδικα, μπορώ να βοηθήσω και να κάνω και εγώ πράγματα" η οποία πρόταση συζητείται ήδη.. Βλέπεις τη διαφορά? 

Υπάρχουν άνθρωποι που λένε ιδέες, συζητούν την υλοποίηση τους, κρίνουν πόσο εφικτό είναι κάτι.. Και υπάρχουν και άλλοι που λένε "πρόταση = αυτή, κάντε την". 

Επίσης βρίσκω ξανά πολύ χαριτωμένο, το ότι μιλάς για έτη ενώ το τιμ που είμαστε τώρα δεν έχουμε κλείσει ούτε χρόνο, οπότε μάλλον μας ρίχνεις όλες τις ευθύνες για ότι πήγε στραβά στο ΧΓ σε όλα τα χρόνια λειτουργίας του.. Και φυσικά το ότι εσύ που μας κατηγορείς ότι δεν κάνουμε τίποτα, δεν πάτησες καν σε οποιοδήποτε τόπικ της εορταστικής ενότητας του καλοκαιριού.. Αλλά φαντάζομαι ισχύουν 2 μέτρα και 2 σταθμά έτσι?

my stuff... :

Severus John Snape
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Magical Identity
Today's thought: The question is... Stay or leave... because at the end nobody cares...

Δημοσίευση από Severus John Snape Την / Το Τρι Νοε 07, 2017 11:35 pm

Claire Delacour έγραψε:
Severus John Snape έγραψε:Μα δεν έχω κανένα παράπονο... Αλλά σας το γράφω και εδώ...
Μου άρεσε ιδιαίτερα το Halloween Event 2017 το οποίο θα "ερχόταν" αργότερα όπως μας είπε το TEAM
Αλλά ίσως το ΤΕΑΜ έχει κάτι παραπάνω να μας πει, εκτός του γνωστού, «Δεν έχουμε μέλη»

Αν δεν είχες δεν θα το συζητούσαμε, αλλά προφανώς έχεις! 
Ναι το τιμ έχει να πει κάτι περισσότερο.. Έχουμε μέλη, μέλη σαν εσένα που για παράπονα είναι πρώτοι και δεν έχουν κάνει ποστ οπουδήποτε αλλού τελευταία.. Μέλη που λένε πόσο θέλουν να δουλέψουν, αλλά όποτε γίνονται αιτήσεις δεν συμμετέχουν.. Μέλη που μιλάνε για το πόσο θέλουν να δουν μια αλλαγή, αλλά τη θέλουν από άλλους.. Ένα φόρουμ για να κάνει παρτάκια κλπ, θέλει κάτι παραπάνω από 4-6 άτομα που θα προσπαθούν να γράφουν σε κάθε τόπικ που θα ανοίξουν, μόνοι τους.. Αφού τα "μέλη" δεν θα ποστάρουν.. 

Severus John Snape έγραψε:Όσο για αυτό "τα παιδιά" δεν έχουν  κάνει τουλάχιστον 5 ΕΒΕΝΤ των τελευταίων ετών οπότε....όχι «τα παιδιά» δεν κάνουν ότι καλύτερο μπορούν... κάνουν, αν κάνουν, τα απολύτως απαραίτητα

Άμα κοιτάξεις τα Ποστ, των τελευταίων ετών, θα δεις πως οποιαδήποτε πρόταση έκανε ο οποιοσδήποτε για οτιδήποτε στο φόρουμ απλά του λέγαν δεν έχουμε μέλη. Κάποια στιγμή, άτομα με θέσεις ευθύνες απλά εξαφανίστηκαν (εδώ δεν μιλάω για την Μαρίνα) άφησαν κενές τις θέσεις τους, τις ανέλαβαν άλλοι και στο τέλος επιβραβεύτηκαν για αυτό. Αλλά αυτό είναι κάτι άλλο.... ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ είναι το μότο τους! Οπότε δεν έχει νόημα η συζήτηση

Το βρίσκω πολύ χαριτωμένο το ότι θεωρείς οποιονδήποτε τον εαυτό σου.. Πριν απο 1-2 βδομάδες υπήρξε μια πραγματικά ενδιαφέρουσα πρόταση στις προτάσεις, όπου το παιδί που την έκανε είπε "ξέρω από κώδικα, μπορώ να βοηθήσω και να κάνω και εγώ πράγματα" η οποία πρόταση συζητείται ήδη.. Βλέπεις τη διαφορά? 

Υπάρχουν άνθρωποι που λένε ιδέες, συζητούν την υλοποίηση τους, κρίνουν πόσο εφικτό είναι κάτι.. Και υπάρχουν και άλλοι που λένε "πρόταση = αυτή, κάντε την". 

Επίσης βρίσκω ξανά πολύ χαριτωμένο, το ότι μιλάς για έτη ενώ το τιμ που είμαστε τώρα δεν έχουμε κλείσει ούτε χρόνο, οπότε μάλλον μας ρίχνεις όλες τις ευθύνες για ότι πήγε στραβά στο ΧΓ σε όλα τα χρόνια λειτουργίας του.. Και φυσικά το ότι εσύ που μας κατηγορείς ότι δεν κάνουμε τίποτα, δεν πάτησες καν σε οποιοδήποτε τόπικ της εορταστικής ενότητας του καλοκαιριού.. Αλλά φαντάζομαι ισχύουν 2 μέτρα και 2 σταθμά έτσι?

Αγαπήτη Καλλ, εσύ ειδικά στο Team δεν μπήκες εχτές... οπότε μάλλον το χαριτωμένο είναι να θεωρείς ότι δεν έχεις καμία ευθύνη.
Το αν κάποια μέλη είναι ενεργά ή όχι φαίνεται από τον αριθμό των ποστ στο προφίλ τους. Αλλά δυστυχώς δεν θα κάτσω και θα πω τι καλά που τα κάνει βρε παιδιά η Καλλ. Επίσης δεν μπορεί να περιμένεις πραγματικά ότι μετά τα τελευταία γεγονότα υπήρχε έστω και μία στο εκατομμύριο να δεις "αίτηση" για πόστο από κάποιο μέλος που μέσα σε μια νύχτα στείλατε στα αδιάβαστα σαν τους χουντικούς! Και ναι ακόμα πιστεύω ότι δράσατε σαν στρατιωτικοί και κάνατε πραξικόπημα, απλά δεν το συζητάω, γιατί το ζητήσατε εσείς.

Ας γυρίσω λοιπόν στα δικά μου. Γιατί αν θυμάσαι Καλλ μου, όταν η Μαρινά άλλαξε το σύστημα την βιβλιοθήκης με τα βίντεο ποιος κάθισε και δημιούργησε Intros, Λογότυπα κτλ. Όλες οι προτάσεις μου είναι πάντα πάνω στα πράγματα που μπορώ να κάνω και όχι σε κάτι που δεν μπορώ. Τα νέα εικονίδια του Χαφλ ποιος τα έφτιαξε Καλλ μου, εσύ; Τα τεύχη του προφήτη τα έβγαλες εσύ Καλλ μου; Πες μας Καλλ, εσύ από την μέρα που έγινες κίτρινη στο κοιτώνα ΤΙ έκανες; Α ναι μερικά τεύχη της εβδομαδιαίας.... Πότε έκανες ως κίτρινη, αγαπητή Καλλ, κάποια από τα ενδοκοιτωνικά μας Εβεντ; Οπότε Καλλ μου, χαριτωμένο μάλλον είναι που ακόμα πιστεύεις ότι θα κριθείς από την στιγμή που έγινες πράσινη... Όσο για το καλοκαιρινό Εβεντ Καλλ μου απλά ΔΕΝ ήταν ΕΒΕΝΤ! Που ήταν οι γρίφοι; Που ήταν τα παιχνίδια; Να μπω να δω αν παρήγγειλες πάλι σούσι και να σου στείλω φωτώ; ή να δω τι έβλεπες στο youtube. Επίσης αν προσέξεις στο "ΕΒΕΝΤ" έγραψα στο τόπικ για Χρόνια Πολλά και έφυγα γιατί πολύ απλά δεν υπήρχε κάτι άλλο.

Τέλος, δεν υπάρχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά Καλλ μου, απλά όταν κάποιον τον διώχνεις δεν περιμένεις πραγματικά να είναι κάθε μέρα σπίτι σου και να σου λέει τι ωραία, τι κάλα...

Claire Delacour
Administrator
Head of D.I.M.C.
AdministratorHead of D.I.M.C.

Αριθμός μηνυμάτων : 10206
Ημερομηνία εγγραφής : 29/04/2015

Magical Identity
Today's thought: give more, expect less

Δημοσίευση από Claire Delacour Την / Το Τρι Νοε 07, 2017 11:48 pm

Ακόμα και εγώ, δεν έχω κλείσει χρόνο, αλλά οκ..

Δεν σου είπαμε να μην το συζητάς, δημοκρατία έχουμε και είσαι ελεύθερος να λες ότι θες.. Όπως έχουμε ήδη ξαναματαπεί, θεωρήσαμε ότι οι επιμελητές δεν χρειάζονται με βάση των αριθμό μελών.. Αν ήθελες να βοηθήσεις δεν σου απαγόρεψε κανείς να μπεις σε κάποια άλλη θέση και να έχεις έναν πιο ενεργό ρόλο.. Δική σου επιλογή ήταν.. 

Δεν αμφισβητήσαμε ποτέ τη δουλειά που έκανες όσο ήσουν, μπράβο σου και συγχαρητήρια.. 1ον στον προφήτη τον είχες εσύ δεν ρωτήθηκα ποτέ αν μπορώ να βοηθήσω και αρνήθηκα.. Ναι σαν κίτρινη έβγαλα τα περιοδικά (με ελάχιστη βοήθεια γιατί δεν υπήρχαν μέλη), έκανα τα συνθήματα κανονικά στην ώρα τους, άνοιξα τις μαγειρικές, απλά ήμουν μόνη μου.. Βέβαια θέση είχα πάνω από 2 χρόνια πριν, και δεν είχες πει κάτι.. 

Το ότι δεν ήταν των προσδοκιών σου, δεν ήταν λάθος μας.. Κάναμε ότι καλύτερο μπορούσαμε τα 3 άτομα που ήμασταν.. Επαναλαμβάνω ότι όποιος θέλει παραπάνω μπορεί να αναλάβει να βοηθάει και παραπάνω..

Δεν σου είπα να έρθεις σπίτι μου, και το ΧΓ δεν είναι σπίτι ΜΟΥ.. Αν το θεωρούσες και δικό σου αντί να περνάς την ώρα σου στα παράπονα, θα συμμετείχες για να βοηθήσεις και να το ανεβάσεις.. Τουλάχιστον αυτή είναι η άποψή μου.. Τώρα ο καθένας, όπως νομίζει..

my stuff... :

Severus John Snape
Απόφοιτος Χόγκουαρτς
Απόφοιτος Χόγκουαρτς

Magical Identity

Δημοσίευση από Severus John Snape Την / Το Τετ Νοε 08, 2017 12:09 am

Claire Delacour έγραψε:Ακόμα και εγώ, δεν έχω κλείσει χρόνο, αλλά οκ..

Δεν σου είπαμε να μην το συζητάς, δημοκρατία έχουμε και είσαι ελεύθερος να λες ότι θες.. Όπως έχουμε ήδη ξαναματαπεί, θεωρήσαμε ότι οι επιμελητές δεν χρειάζονται με βάση των αριθμό μελών.. Αν ήθελες να βοηθήσεις δεν σου απαγόρεψε κανείς να μπεις σε κάποια άλλη θέση και να έχεις έναν πιο ενεργό ρόλο.. Δική σου επιλογή ήταν.. 

Δεν αμφισβητήσαμε ποτέ τη δουλειά που έκανες όσο ήσουν, μπράβο σου και συγχαρητήρια.. 1ον στον προφήτη τον είχες εσύ δεν ρωτήθηκα ποτέ αν μπορώ να βοηθήσω και αρνήθηκα.. Ναι σαν κίτρινη έβγαλα τα περιοδικά (με ελάχιστη βοήθεια γιατί δεν υπήρχαν μέλη), έκανα τα συνθήματα κανονικά στην ώρα τους, άνοιξα τις μαγειρικές, απλά ήμουν μόνη μου.. Βέβαια θέση είχα πάνω από 2 χρόνια πριν, και δεν είχες πει κάτι.. 

Το ότι δεν ήταν των προσδοκιών σου, δεν ήταν λάθος μας.. Κάναμε ότι καλύτερο μπορούσαμε τα 3 άτομα που ήμασταν.. Επαναλαμβάνω ότι όποιος θέλει παραπάνω μπορεί να αναλάβει να βοηθάει και παραπάνω..

Δεν σου είπα να έρθεις σπίτι μου, και το ΧΓ δεν είναι σπίτι ΜΟΥ.. Αν το θεωρούσες και δικό σου αντί να περνάς την ώρα σου στα παράπονα, θα συμμετείχες για να βοηθήσεις και να το ανεβάσεις.. Τουλάχιστον αυτή είναι η άποψή μου.. Τώρα ο καθένας, όπως νομίζει..

Δεν είχα να πω κάτι για την τότε θέση σου.

Μπορούμε να συμφωνήσουμε ότι απλά διαφωνούμε σε κάποια πράγματα.

Denrean
Moderator
Ministry's Officer of DMLE
ModeratorMinistry's Officer of DMLE

Αριθμός μηνυμάτων : 1890
Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2016

Magical Identity
Κοιτώνας Hogwarts: Σλίθεριν Σλίθεριν
Today's thought: The only verdict is vengeance

Δημοσίευση από Denrean Την / Το Τετ Νοε 08, 2017 1:07 am

Η αναζητηση για το μερος στο οποιο πραγματικα ανηκουμε ειναι ενα ταξιδι Γιαννη μου. Για αλλους μικροτερο για αλλους μεγαλυτερο...
-feeling pensive @ home

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Νοε 18, 2017 4:37 am